הדרך להוצאת רישיון לאמבולנס פרטי

נהגים מלידה ואוהבים לנהוג? אוהבים את השליחות בתחום הרפואה? ,תמיד ראיתם את האמבולנסים של טיפול נמרץ ורציתם להחזיר לחברה דרך תחום הרפואה גם אם מדובר בעבודה שלעתים מאתגרת ומעייפת אך מספקת מאוד, תמיד רציתם לדעת מה הדרכים להוצאת רישיון אמבולנס?, בשביל זה איגדנו לכם את התנאים להוצאת רישיון לאמבולנס פרטי.

 

  • תנאים בסיסיים – על הנהג שרוצה להוציא רישיון לאמבולנס להיות בן 21, עם רישיון בתוקף וותק של שנתיים (רישיון 02) ומעלה על הכביש וללא בעיות תעבורה בשנתיים טרם ביקש להוציא את הרישיון, שליטה מלאה בשפה העברית ברמת קריאה וכתיבה ,שליטה בסיסית באנגלית ברמת קריאה בסיסית וכתיבה בסיסית (ייבדק במסגרת מבחני סף/כניסה) וכמו כן, יש לעמוד בדרישות של משרד הבריאות, לבצע חיסונים שונים , ביצוע חיסונים לצהבת נגיפית מסוג B .

 

  • תעודת יושר – מכיוון שנהג אמבולנס אחראי על חיי אדם שלפעמים גם במצב קריטי, עליו להיות נקי מרישום פלילי או עבירות פליליות, גם אם יש נגדו תלונה שנסגרה (למעט סגירה מחוסר אשמה) שמעידה על עבר בעייתי הוא לא יוכל לנהוג באמבולנס.

 

  • מבחנים – על מנת לקבל את רישיון הנהיגה על הנהג לעבור מבחן תיאורטי שיעבור במסגרת הקורס ומבחן מעשי בנהיגה ברכב.

 

  • תכני לימוד- יש צורך לעבור תכני לימודי תיאורטיים מקיפים בנושאים מגוונים כמו: עזרה ראשונה, טיפול בהתקפי לב, לידה באמבולנס, הכרת המחשוב בתוך האמבולנס, נהיגה בתנאי לחץ, איתור תקלות, מילוי טפסים רפואיים ועוד, הקורס נמשך כ-132 שעות.

 

חברת יוסי אמבולנס מעניקה שירותים רפואיים מהדבר הכי קטן כמו פינוי למרפאת שיניים בחולון ועד לבתי חולים בכל הארץ, לימודי רפואת חירום ומוכרת כמוסד להכשרה מקצועית לחובשי רפואת חירום ע”פ משרד הבריאות ומשרד הרישוי ומפעילה אגף הדרכה מוסמך שמעסיק חובשים, פרמדיקים ורופאים להם ניסיון רב בתחום הרפואה הדחופה ובפרט בתחום הדרכות חובשים ועזרה ראשונה וכמו כן אבטחת אירועים ושירותי הוספיס.

הנושאים העיקריים שבין יתר הנושאים נלמדים בקורס חובשים ולימודי רפואת חירום (EMT) נהגי אמבולנס הם: החייאת לב-ריאות (מבוגר, ילד ,תינוק), הוצאת גוף זר (מבוגר, ילד ,תינוק) אנטומיה ופזיולוגיה – מערכת העצבים, המערכת הקרדיווסקולארית, מערכת הנשימה, החייאת מכשירים, סכימת טיפול בחולה, קבלת אנמנזה, מצבי חוסר הכרה, מצבי חירום נשימתיים. שימוש בחמצן. מחלות לב כליליות. א.ק.ג, מוניטור, הפרעות קצב שכיחות, שימוש בדפיברילטור חצי אוטומטי, מצבי חירום רפואיים, תרופות נפוצות בבית החולה, קבלת לידה סכימת טיפול בפצוע בודד משק נוזלים והלם פגיעות ראש, בטן וחזה, נתיב אוויר בטראומה, מגה קוד – חולה וטראומה, תרגול עירוי. אר”ן, חומ”ס, נהלים ודיני תעבורה.

 

מאמר זה נכתב עבור אלון מרפאות שיניים

השארת תגובה