מזמינים אמבולנס – 3 דברים שחשוב לעשות לפני

מזמינים אמבולנס – 3 דברים שחשוב לעשות לפני

כאשר מזמינים אמבולנס יש מספר דברים שרצוי לדעת , כלי תחבורתי זה הוא מסוג הדברים שאנחנו מעדיפים לא לחשוב עליהם בשגרה, בדיוק כמו עריכת צוואה או ביטוח סיעודי. החשש מובן: בכל פעם שאנחנו רואים אמבולנס מפלס את הדרך בצפירות והבהובים וממהר אל בית חולים, או אפילו רק שומעים את הסירנה המייללת, מיד עולות אצלנו מחשבות שליליות ובאופן טבעי אנחנו ממהרים להדחיק אותן.

ובכל זאת, יש דברים שחשוב לדעת לגבי אמבולנסים, ומן הסתם כדאי להיות מודעים אליהם עוד לפני שצץ הצורך בשירות הזה. בדיוק כפי שביטוח סיעודי הוא מוצר חובה גם אם קשה לנו מאוד לדמיין את עצמנו במצב שבו אין לנו יכולת לבצע באופן עצמאי פעולות כמו מעבר מישיבה לשכיבה, אכילה או מקלחת, או להזדקק לכל מיני אביזרי שיקום לנכים.

1. השוואת מחירים

האסוציאציה הראשונה של מרבית הישראלים כששואלים אותם מה הם עושים כשצריך להזמין אמבולנס היא להתקשר ל-101. מד"א, או בשמו המלא מגן דוד אדום בישראל, מטפל במקרי החירום ובהתאם האמבולנסים שלהם מאוישים באנשי מקצוע בתחום הרפואה וכן במתנדבים שעברו קורסים שונים בתחום.

יחד עם זאת ישנם מקרים רבים שבהם כאשר מזמינים אמבולנס נעשית שלא במסגרת מצב חירום אלא כתוצאה מצורך של אדם שסובל ממוגבלות בתנועה להגיע מנקודה אחת לנקודה שנייה. לעתים מדובר על העברת חולה דיאליזה למקום שבו הוא מקבל את הטיפול, צורך אחר באמבולנס יכול להיות העברת קשיש מבית אבות סיעודי לאירוע שבו הוא מעוניין להשתתף וישנן עוד דוגמאות. במקרים אלה אמבולנס פרטי מספק שירות ברמה גבוהה יותר ממד"א ובמחיר אטרקטיבי יותר.

2. לבדוק את אפשרויות קבלת ההחזר מקופת החולים

קופות החולים השונות מכסות בחלק מהמקרים את הוצאות הנסיעה באמבולנס, במלואן או באופן חלקי. ישנם הבדלים בין קופת חולים אחת לשנייה, וגם בין מבוטחים באותה קופה, בהתאם לשב"נ שלהם (שירותי בריאות נוספים – "מכבי זהב", "כללית מושלם", "מאוחדת שיא" וכו') – אבל בכל מקרה כדאי לבדוק מהן הזכויות שלכם בנוגע להחזר הוצאות נסיעה באמבולנסים, במקרים השונים, כדי שברגע האמת תוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם.

3. לפרט מהם הצרכים הספציפיים שלכם

העברת נכים ואנשים בעלי מוגבלות בתנועה מחייבת באופן טבעי היערכות מותאמת ספציפית לצרכים הייחודיים שלהם. בהתאם כשמתקשרים להזמין אמבולנס פרטי או ציבורי חשוב לוודא שהוא מצויד באותם אביזרי שיקום וסיעוד שיאפשרו לדם נסיעה בטוחה ונוחה, בין אם מדובר על הסעה למרחק קצר ובין אם כזו ארוכה יותר. בפרט מדובר על מעלונים איכותיים ועל מתקני עיגון בטיחותיים.

בנוסף לציוד הנ"ל חשוב מאוד גם הניסיון של אנשי הצוות באמבולנסים בכל הנוגע להעברת אוכלוסיות שונות. עוד כדאי לזכור שמדובר בסיטואציה לא פשוטה גם בהיבט הרגשי מבחינת האדם שמוסע באמבולנס, ועל כן שירות אדיב, קשוב ורגיש הינו חובה.

שתפו את הפוסט

מאמרים נוספים העשויים לעניין אותך

אמבולנס יוסי אירוע נובה

אמבולנס, פסטיבל נובה

האמבולנס הובא מחניון רעים, בו התקיים פסטיבל הנובה. בבוקר ה7/10, כאשר מתחיל הירי הרקטי לעבר העוטף, מופסקת המסיבה והחוגגים מתחילים להתפנות מהאוזר. מחבלים שמתמקים בצומת

יוסי-אמבולנס---ניידות-טיפול-נמרץ

דיגום אמבולנס

אמבולנס הוא כלי רכב המשמש להסעת אנשים הזקוקים לסיוע וטיפול רפואי בבית החולים. דיגום ובניית אמבולנס כולל כמה אלמנטים מרכזיים. לחלק החיצוני יש בדרך כלל

אמבולנסים יוסי אמבולנס

שירותי אמבולנס

עמוד הבית מאמרים וחדשות שירותי אמבולנס אנשי המקצוע בתחום רפואת החירום מספקים פתרונות למצבים חירום רפואיים בשירות שזמין על ידי חברת יוסי אמבולנס, עם צוותים

רכבי ההצלה בחברה

עמוד הבית מאמרים וחדשות רכבי ההצלה בחברה אמבולנס מיועד לטיפול במקרים של רפואה דחופה וטיפול נמרץ, העברת חולים, קשישים ואנשים בעלי מגבלות תנועה בכל חלקי

תפריט נגישות

משרת פראמדיק/ית

איזור: ארצי

למשפחת יוסי אמבולנס דרוש פראמדיק/ית עם נסיון בתחום ובעל/ית תעודת לימודים ורישיון פרמדיק

מלאו את פרטיכם בצירוף קורות חיים ותעודות ונחזור אליכם

יש לצרף קורות חיים ותעודות מתאימות

*המשרות מתייחסות לנשים וגברים כאחד  *רק פניות מתאימות ייענו