אמבולנסים פרטיים- מה הם ולמה צריך אותם

 

אז אמבולנסים פרטיים – מה הם ולמה צריך אותם

אנחנו חווים את זה לא מעט, בנסיעה בין עירונית או עירונית, פתאום סירנה ומבלי לחשוב אנחנו מפנים את הדרך. דאגה והודיה שאנו לא זקוקים לו כעת- לאמבולנס החולף על פנינו חוצה צמתים, נתיבים ורמזורים. מקווים שהוא יספיק להגיע בזמן ושהמצב לא חמור, אז אמבולנסים פרטיים – מה הם ולמה צריך אותם.

האמבולנסים בישראל מאוישים בצוותים רפואיים המעניקים טיפול חירום ראשוני בעת פינוי המטופל לבית חולים.

בין המקצועות המאיישים אמבולנסים בישראל ניתן למצוא חובשים, פרמדיקים וצוותי עזר ומגישי עזרה ראשונה בגילאים שונים, לרבות כאלה הלומדים בתיכון.

ישנם 4 סוגי אמבולנסים:

 

אמבולנס רגיל- אמבולנס המיועד לטפל ולהסיע חולים קלים בשכיבה, באמבולנס איש צוות אחד שהכשרתו נהג אמבולנס/ חובש רפואת חרום.

אמבולנס ביטחון: אמבולנס המיועד לטפל ולהסיע חולים בשכיבה, באמבולנס שני אנשי צוות.  האחד שהכשרתו חובש/נהג אמבולנס – חובש רפואת חרום והשני חובש מלווה אשר בהכשרתו הוא חובש רפואת חרום(מלווה).

ניידת טיפול נמרץ: אמבולנס בטחון המיועד לטפל בחולים ובפצועים קשים ברמת טיפול מתקדמת, באמבולנס לפחות שלושה אנשי צוות: רופא, פרמדיק ונהג אמבולנס- חובש רפואת חרום.

אמבולנס טיפול נמרץ: ניידת טיפול נמרץ שבראש הצוות הרפואי שלה עומד פרמדיק.

קיים גם אופנוע לעזרה ראשונה ואמבולנס מוסק.

יוסי אמבולנס

מכאן עולה וחשוב להבין שלא כל אדם רשאי לשמש כנהג אמבולנס וכל נהג אמבולנס מחויב לעבור הכשרה בלימודי רפואת חירום שכן הוא למעשה נחשב לראש צוות האמבולנס. נהגי אמבולנס הם בהכשרתם חובשים או פרמדיקים, וכן נדרשים להחזיק רישיון ייעודי לנהיגה באמבולנס. מלבד כישורי נהיגה מפותחים, נסיעה תחת לחץ ואינסטינקטים בריאים, משמש נהג האמבולנס כעוד זרועה מסייעת.

בישראל אמבולנסים וניידות לטיפול נמרץ לפינוי בשעת חירום מופעלים על-ידי אגודת מגן דוד אדום (מד”א).

כמו כן ישנם אמבולנסים פרטיים נוספים פרטיים להעברת חולים קלים שמופעלים על-ידי ארגונים שונים, לרבות חברות פרטיות ותאגידים, בתי חולים, מפעלים ומשרד הביטחון.

הסעת נכים

קטגוריה נוספת של הסעות מורכבות היא קטגוריית הסעת נכים ומוגבלי תנועה, הן בחיי היום יום והן במצבי חירום, ניוד מוגבלי תנועה המרותקים לכיסאות גלגלים, דורש אמצעים מיוחדים שיאפשרו העברה מהירה, יעילה ובטוחה אל הרכב.

ברכבים נדרשים מעלונים ייעודיים להעלאת הכיסא, התקני בטיחות ועגינה של הכיסא בזמן הנסיעה וצוות המנוסה בשינוע והורדת הנכה מביתו אל הרכב.

בזמן שאתם מתלבטים באיזו חברת הסעות או אמבולנסים להשתמש, חשוב לזכור שקיימת חשיבות גבוהה לוודא שאותן חברות הסעה, הינן בעלות אישורים מגופים רלוונטיים שונים כמו: משרד התחבורה והמשטרה, אשר מעידים על תקינותם של הרכבים ועל מידת התאמתם להסעת נכים.

מאמר אמבולנסים פרטיים – מהם ולמה צריך אותם נכתב עבור חברת יוסי אמבולנס שירותים רפואיים בע”מ

השארת תגובה