טיפולי חירום בכאבי שיניים – כל מה שחשוב לדעת

אחד הכאבים היותר חזקים עמם יהיה עלינו להתמודד לפחות פעם בחיים הוא כאב שיניים. בין אם בגלל כאבים חזקים ופתאומיים ובין אם בשל פגיעה או תאונה, גם בתחום רפואת השיניים ישנם טיפולי חירום. מה עושים? וכיצד יש לפעול? כל הפרטים.

אם עוד לא חוויתם כאבי שיניים, נקווה גם שלא תחוו. אם חוויתם ,אתם ודאי יודעים עד כמה הדבר עשוי להיות מעיק, במיוחד כאשר הכאבים תוקפים במלוא העצמה ובאופן מפתיע. לכן כאשר מתמודדים עם כאבי שיניים חריפים, השלב הראשון הוא לבדוק מהי מידת הזמינות של הרופא שלכם. רוב רופאי השיניים הפרטיים, בין אם זה רופא שיניים בחולון או בכל מקום אחר, יהיו זמינים עבורכם ואם אתם מטופלים אצל רופא השיניים דרך קופת החולים, ישנם מוקדי חירום לרפואת שיניים אליהם ניתן לפנות.

אל תהיו גיבורים, קחו משככי כאבים

כאבי שיניים עשויים להיות משתקים וברוב המקרים כדי למגר אותם, יש לדעת מהי הסיבה להם. לכן רגע לפני שקובעים תור במרכז לכירורגית פה ולסת, ושנייה לפני שמזמינים הביתה אמבולנס פרטי כי כבר לא יכולים לעמוד בכאב, מומלץ לקחת משככי כאבים, כמובן על פי המלצת רופא ובהתאם למינון המומלץ. לידיעתכם, בארסנל התרופות שעומדות לרשותכם ישנן גם תרופות סבתא על סוגיהן כמו לעיסת צמר גפן עם ערק. בכל מקרה, קחו בחשבון שמשככי כאבים פועלים לזמן מוגבל ולא ניתן יהיה להימנע מלהגיע לרופא כדי לעבור בדיקה יותר מקיפה.

לאן פונים?

יש מרפאות שיניים חירום שפועלות במוקדים שונים ומגוונים ברחבי הארץ וברוב המקרים, ניתן להגיע אליהן בכל ימות השבוע וסביב השעון. מרפאות שיניים בחירום מספקות עזרה ראשונה למקרים דחופים. הן אומנם לא יבצעו ניתוחים או טיפולים יותר מורכבים, אך הם כן יספקו טיפול ראשוני ויוכלו להפנות אתכם להמשך טיפול. כך למשל אם יש לכם בעיה כירורגית שגורמת לכאבים הם יפנו אתכם לקליניקה המתמחה בכירורגית פה ולסת וכך יעזרו להקל על הכאבים שאתם חשים.

כמה זה יעלה?

פנייה לשירותי חירום מאפשרת לכם לקבל טיפול זמין סמוך לתחילת הכאבים. יחד עם זאת, חשוב לדעת אם רוצים להישאר עם חיוך קורן שטיפול החירום גם יעלה בהתאם. ממש כמו שהנסיעה באמבולנס כרוכה בתשלום (אלא אם כן מאושפזים ואז זכאים להחזר), כך גם שירותי מר”מ שיניים, או לחלופין קליניקות ורופאים פרטיים. תידרש מכם השקעה כספית, כאשר הסכום משתנה בהתאם למקום אליו בחרתם לפנות לקבלת טיפול. ישנם מקרים בהם הטיפול יהיה מסובסד בעוד שבמקרים אחרים, כמו למשל בעת פנייה לקליניקה פרטית, התשלום יהיה גבוה יותר. יש לציין כי אם אתם סובלים מכאבים עזים כדאי לפעול כמה שיותר מהר כדי למגר את הכאב ולפנות למקום שיכול לספק לכם מענה מהיר ומקצועי.

בכל מקרה, רגע לפני שפונים לקבלת טיפולי חירום, מומלץ לבדוק מה עליכם להביא עמכם (הפנייה, כרטיס קופת חולים, מידע רפואי ועוד). אם ברצונכם לפנות לקליניקה פרטית, במידה ויש לכם ביטוח שיניים פרטי כדאי לבדוק האם הוא מכסה את העלות, כך שתוכלו ליהנות מהטוב ביותר.

השארת תגובה