העלייה המתמדת בתיירות המרפא לישראל

תיירות מרפא היא הגעה של תיירים מכל מדינות העולם לישראל, כדי לקבל בה טיפולים רפואיים שונים ניתוחים, הפריות מלאכותיות ועוד.

קיימות כמה סיבות שהובילו לכך שבישראל צמחה תיירות מרפא אשר עולה בהתמדה כבר שנים רבות. הסיבה הראשונה היא רמת הרפואה הגבוהה של הצוותים הרפואיים, הרופאים, האחיות, צוותי חדר הניתוח, המטפלים ועוד.

תושבים של מדינות אחרות שרמת הרפואה בהן היא נחותה או טובה פחות, מעדיפים לטוס למדינה מתקדמת כמו ישראל וליהנות מטיפול בטיב מעולה, אשר יוצר מהפך בחייהם. כאשר זמינות הטיסות היא גבוהה ואפשר לתזמן את לוחות הזמנים הן בדרך לישראל והן בדרך חזרה לארצם. זאת לאחר כמה ימים בהתאם לטיפול שקיבלו, הדבר הוא נוח ביותר ולכן תיירים רבים מתאמים הליך זה, כיוון שהמוניטין של תיירות המרפא הישראלית הוא עצום.

הטסת נפטרים

ההכנסות בעקבות תיירות המרפא לישראל

אחת הסיבות המרכזיות שבתי החולים בישראל מעוניינים לשרת את התיירים מחו"ל היא כיוון שמדובר בתשלומים משמעותיים והם אקוטיים עבור התפעול השוטף של בתי החולים ברחבי הארץ. כל תייר שמגיע ארצה לצורך ניתוח או טיפול מיוחד משלם על כך במצב כספו ובמצב בו בתי החולים משוועים לתקציבים, זוהי עבורם הכנסה בטוחה בהיקפים מהותיים.

טיפול של סוכני הנסיעות בנושא זה

סוכני נסיעות אשר מטפלים בתיירות נכנסת, החלו בשנים האחרונות לטפל בנישה זו של תיירות מרפא. הם משלבים את התיאומים עם בתי החולים לצורך כל ניתוח ספציפי ובהתאם למועד שנקבע לניתוח הם מתאמים את הטיסות הלוך וחזור, על פי משך תקופת ההחלמה הנדרשת. לצורך כך הם מפעילים ביטוח נסיעות לחולים מדובר בפוליסה ייחודית שמיועדת לנושא זה בלבד ומעניקה לתיירי המרפא מעטפת לטיסות הנדרשות לחולים.

סוכני הנסיעות מזמינים עבורם גם חדרים בבתי מלון הממוקמים בסמוך לבתי החולים כדי שהם ישהו שם בתקופת ההחלמה. יש ניתוחים מורכבים שאחריהם המנותחים זקוקים לקבלת אמבולנס מספר טלפון והם מתאמים אתו את ההסעה לבית המלון כיוון שהם אינם מסוגלים ללכת בעצמם.

סוגי הניתוחים שמבצעים התיירים בישראל

קיים מגוון גדול מאד של ניתוחים כירורגיים כמו החלפת ברך, ניתוחים באגן הירכיים, ניתוחי עיניים, לב, שרוול במקרים של השמנת יתר, ניתוחים פלסטיים כמו הקטנת חזה, יישור האף, כמו כן טיפולים אלטרנטיביים, ניתוחי שיניים, טיפולים פסיכיאטריים, טיפולים בנושא עור, סוכרת, ועוד.

תיירות מרפא בים המלח

לאור הסגולות הייחודיות של המלח והבוץ בים המלח, תיירים רבים מגיעים למקום הנמוך בעולם כדי לשהות כמה שעות בכל יום במים המלוחים וליהנות מהבוץ שהם מורחים על הגוף. ים המלח הוא מקום אהוב במיוחד ולכן תיירות המרפא למיקום זה היא עצומה. מגיעים תיירים ממדינות כמו רוסיה, אוקראינה, מדינות צפון אמריקה, אירופה, אפריקה, מדינות ערב ועוד.

 

שתפו את הפוסט

מאמרים נוספים העשויים לעניין אותך

תפריט נגישות

משרת פראמדיק/ית

איזור: ארצי

למשפחת יוסי אמבולנס דרוש פראמדיק/ית עם נסיון בתחום ובעל/ית תעודת לימודים ורישיון פרמדיק

מלאו את פרטיכם בצירוף קורות חיים ותעודות ונחזור אליכם

יש לצרף קורות חיים ותעודות מתאימות

*המשרות מתייחסות לנשים וגברים כאחד  *רק פניות מתאימות ייענו