מה זה רפואה משלימה

רפואה משלימה או רפואה אלטרנטיבית הינה גישה הוליסטית אשר רואה באדם כיצור שלם וככזה מתקיים בו חיבור בין גוף ונפש. בזמן שהרפואה הקונבנציונאלית (מודרנית) מעניקה טיפול על ידי אבחנה לכל בעיה כבעיה נקודתית (באיבר מסוים או במערכת מסוימת) דרך הפעולה של הרפואה המשלימה שונה ביסודה, הטיפול הינו בהסתכלות רחבה על מצבו של המטופל, אורח החיים, עיסוק בספורט, דפוסי התנהגות, תזונה, מצב נפשי ועוד. כך מצליחה הרפואה המשלימה לתת מעטפת טיפולית מקיפה לגוף ולנפש כאחד ובעצם להוסיף על הטיפול הקונבציונאלי ולהשלים אותו,  ומכאן שמה “רפואה משלימה“.
עולם הרפואה המשלימה התפתח מאוד בעשור האחרון בארץ ובעולם, וזוכה למודעות רבה, הידעתם? במדינת ישראל כשליש מהאוכלוסיה פונים לטיפול משלים!

מתי לפנות לרפואה משלימה?

בשונה ממקרים של רפואה דחופה אשר כדאי להזמין אמבולנס ולקבל טיפול מיידי,רפואה משלימה שמה דגש על הקלה מיידית ותהליך החלמה הדרגתי, יחד עם זאת קיימת יעילות מקסימלית בשילוב טיפול קונבנציונאלי וטיפול אלטרנטיבי.

מה זה רפואה משלימה

במה מטפלת הרפואה המשלימה?

או מה זה רפואה משלימה המסייעת בריפוי והקלה במגוון בעיות בריאותיות שהשכיחות בהן הינן כאבי ראש ומיגרנות, כאבי גב ופרקים, תסמיני אלרגיה,וכאבים כרוניים(כדוגמת פיברומיאלגיה). בנוסף לאלו רפואה משלימה מעניקה טיפול  תומך בחיזוק המערכת החיסונית ובכך נוסף לה מימד חשוב לא פחות במניעת חולי לכתחילה.
שילוב הכוחות של עולם הרפואה הקונבציונאלית שהינו מחושב ומדעי יחד עם ענף הרפואה האלטרנטיבית מביא חוקרים רבים מכל העולם לבדוק את היעילות של מערכת רפואה משלימה זו ומאפשר לנו כבר לומר בבטחה- זה מוכח מדעית!
מחקרים אלו מצאו את יעילות הטיפול המשלים אפילו בבעיות קשב וריכוז, דיכאון וחרדות.

מספר דוגמאות לגישות טיפול בולטות:

אז מה זה רפואה משלימה?
רפואה הודית- איורוודה
רפואה סינית- צמי מרפא, דיקור סיני ועוד
טיפולים במגע: שיאצו, עיסויים שונים, רפלקסולוגיה ועוד
פרחי באך
הומאופאתיה
נטורופתיה
אוסטאופתיה
למי זה מתאים?
במילה אחת- לכולם! נשים, גברים וטף.
אוכלסיות מיוחדות כגון נשים הרות יקבלו טיפול עם התאמה מדויקת עבורן כדי לשמור על בטחונן ובריאות העובר.
אנו מקווים שנהנתם מקריאת המאמר והלחנו לעשות לכם מעט סדר בשאלה של מה זה רפואה משלימה.
השארת תגובה