מצבי חירום ואנשים מבוגרים – איך מתמודדים?

מצבי חירום ואנשים מבוגרים – איך מתמודדים?

מצבי חירום

מצבי חירום הולכים ונהיים תכופים יותר ויותר, אנשים מבוגרים נשארים אחת הקבוצות שנפגעות בצורה קשה כל פעם שיש מקרה חירום. הצרכים של אנשים מבוגרים בדרך כלל ייחודים יותר ויש לשים לב בצורה רבה יותר כיצד מתמודדים עמם.

ישנם גורמים בריאותיים וחברתיים ספציפיים, אשר יכולים, בנפרד או ביחד, להשפיע על קשישים ולהשפיע עליהם במצב חירום. אלו כוללים:

  • בריאות פיזית
  • בריאות הפה והשיניים
  • בריאות נפשית
  • מצב תפקודי ונכות
  • הרגלי חיים
  • תזונה
  • משפחה וחברה
  • מצב כלכלי
  • שיקולים מגדריים

מודעות לצרכים ולתרומה של אנשים מבוגרים

התחשבות בסוגיות אלה יכולה לעזור להבטיח כי אנשים מבוגרים בסיכון ניתן לזהות לפני, במהלך ואחרי מצב חירום. לדוגמה, ליקויים שבנסיבות רגילות אינם מפריעים לתפקוד היומיומי, יכולים להפוך במהירות לליקויים שמציפים את יכולתו של האדם להתמודד עם מצב חירום. אדם מבוגר יותר עם בעיות ברכיים או בעיות מפרקים, ראייה ירודה ושמיעה לקויה יכולים להפוך במהירות לבעיה חמורה, שכן הוא יתקשה בהשגת מזון או הימלטות למקום מבטחים בשעה של אסון.

איך אתם יכולים לעזור?

הסמכה של תעודת עזרה ראשונה

לימוד עזרה ראשונה היא משהו שכל בעל משפחה או מטפל בקשישים צריך לקחת ברצינות. הדקות הראשונות שלאחר אירוע בריאותי הן לעיתים קרובות קריטיות. אם אדם סובל מאירוע רציני, כמו התקף לב או שבץ, עזרה ראשונה יכולה להיות ההבדל בין חיים ומוות. עזרה ראשונה יכולה גם לעשות הבדל גדול כאשר מגיבים למקרה חירום רפואי פחות רציני – כמו עצמות שבורות – שיפור הסיכוי להתאוששות מהירה ומלאה עולה.

ארגונים רבים מספקים שיעורי עזרה ראשונה כמו מגן דוד אדום. במידת האפשר, קח את קורס העזרה הראשונה המתקדם ביותר עבורך, שכן זה יעזור לך להתכונן למגוון רחב יותר של מקרי חירום מאשר קורסי עזרה ראשונה בסיסיים. זכור כי אישור עזרה ראשונה דורש חידוש כל 12 עד 36 חודשים, בהתאם להסמכה המדוברת.

בנה ערכת תגובה לשעת חירום

תגובת היענות החירום שלך תיפגע, אלא אם יש ברשותך החומרים, הציוד והמידע הנכונים. כדי להתכונן כראוי למצב חירום רפואי, תצטרך ערכת עזרה ראשונה מלאה, הן בבית והן במכונית שלך. אתה יכול לקנות מראש ערכות עזרה ראשונה או לבנות בעצמך באמצעות עזרה ראשונה הנחיות כמו אלה המוצעים על ידי מגן דוד אדום.

בעת בניית ערכת העזרה הראשונה שלך, עליך לכלול גם מידע וחומרים נוספים שייתכן שתצטרך במקרה של מצבי חירום. זה יכלול גיליון מגע מלא למרכזי חירום, רופאים, אחיות, קרובי משפחה, וחברים ייתכן שיהיה עליך ליצור קשר במקרה חירום ולהעזר בשירותיו של אמבולנס פרטי.

במקרה של אנשים מבוגרים, מאוד כדאי להכין תיק מראש ולכלול בו גם תרופות, מוצרי ספיגה למבוגרים כמו: חיתולים למבוגרים או תחתונים סופגים בכמות שתספיק לכמה ימים, בגדים חלופיים, אמצעי תאורה, אוכל, מזומנים, מטענים טלפון, פנס או מים בבקבוק ועוד.

זכרו כי הדרך הטובה ביותר להתמודדות היא הכנה מוקדמת. עדיף להיזהר מאשר להצטער.

 

שתפו את הפוסט

מאמרים נוספים העשויים לעניין אותך

יוסי-אמבולנס---ניידות-טיפול-נמרץ

דיגום אמבולנס

אמבולנס הוא כלי רכב המשמש להסעת אנשים הזקוקים לסיוע וטיפול רפואי בבית החולים. דיגום ובניית אמבולנס כולל כמה אלמנטים מרכזיים. לחלק החיצוני יש בדרך כלל

אמבולנסים יוסי אמבולנס

שירותי אמבולנס

עמוד הבית מאמרים וחדשות שירותי אמבולנס אנשי המקצוע בתחום רפואת החירום מספקים פתרונות למצבים חירום רפואיים בשירות שזמין על ידי חברת יוסי אמבולנס, עם צוותים

רכבי ההצלה בחברה

עמוד הבית מאמרים וחדשות רכבי ההצלה בחברה אמבולנס מיועד לטיפול במקרים של רפואה דחופה וטיפול נמרץ, העברת חולים, קשישים ואנשים בעלי מגבלות תנועה בכל חלקי

בדיקות קורונה מהירות עד הבית והמשרד

בדיקות קורונה מהירות אונליין

עמוד הבית > מאמרים > בדיקות קורונה מהירות זהו לא סוד שבדיקות קורונה מהירות אונליין יכולות לתת הרבה ערך. בין אם רוצים לעשות בהן שימוש

תפריט נגישות

משרת פראמדיק/ית

איזור: ארצי

למשפחת יוסי אמבולנס דרוש פראמדיק/ית עם נסיון בתחום ובעל/ית תעודת לימודים ורישיון פרמדיק

מלאו את פרטיכם בצירוף קורות חיים ותעודות ונחזור אליכם

יש לצרף קורות חיים ותעודות מתאימות

*המשרות מתייחסות לנשים וגברים כאחד  *רק פניות מתאימות ייענו