מערך רכבי שינוע לבתי חולים

מערך רכבי שינוע לבתי חולים

מערך השינוע לבתי החולים מתמקד במספר רב של תחומים. שינוע חולים לשם מתן טיפול רפואי דחוף, שינוע חולים לשם בדיקות, שינוע תרופות ודגימות. שינוע של אנשי הצלה וסיוע שצריכים להגיע בזמן הקצר ביותר למוקדי החירום ולעיתים גם שינוע של ציוד רפואי. מערך השינוע לפיכך, כולל בתוכו מגוון כלי רכב המותאמים כל אחד בתורו לצרכים השונים.

למה משמש האמבולנס?

אמבולנס הוא כלי רכב שתפקידו לשנע חולים לשם מתן טיפול רפואי דחוף וגם מספק מענה לטיפול בזמן חירום. האמבולנס לפיכך מצויד במערכת רמקולים (סירנה) ואורות המסייעת להתריע את הנהגים בכביש ומאפשרת את הגעתו של האמבולנס בזמן הקצר ביותר לבית החולים. באמבולנס נוהג נהג מיומן בעל הכשרה ספציפית לנהיגה בזמן חירום ותוך תנאי מתן טיפול רפואי. יחד אתו ישנו צוות של לפחות ארבעה אנשים מתוכם חובש ראשי או פרמדיק והשאר מתנדבים. האמבולנס גם מצויד בציוד רפואי שנועד לתת מענה למצב רפואי דחוף ובנוי כך שכל התנאים האופטימליים יהיו קיימים לשם הגעה מהירה ובטוחה לבית החולים. רכבי אמבולנס כוללים מערכת קשר דרך הרדיו לשם העברת מידע אל בית החולים וממנו, ישנם אמבולנסים המצוידים גם במערכת ווידאו לשם הקלטה ותיעוד של מצבי חירום, רמפה אחורית היא הכרחית לשם העברת חולים על אלונקה אל תוך האמבולנס או העברה של ציוד כבד כמו מוניטורים ועוד.

הסעות חולים- שינוע לבתי חולים

מלבד האמבולנס ישנם רכבי הסעות שינוע לבתי חולים רפואיים שמטרתם אינה מתן טיפול רפואי בהכרח אלה הסעה של חולים ממקום למקום. למשל הסעה של אנשים המוגבלים בתנועתם לשם קבלה של טיפולים רפואיים. או הסעה של חולים שנמצאים זמן רב בבתי החולים לשם טיול, מפגש חברתי ואוורור. רכבי הסעות אלו בנויים כך שניתן להעביר יחד עם החולים את כל הציוד הרפואי הנדרש להם על מנת להגיע ליעדם בבטחה.

רכבי סיוע רפואי נוספים

רכבים נוספים המשמשים במערך השינוע הרפואי הם אופנועים למשל. אופנוע הוא כלי רכב יעיל מאוד בסיוע לחובשים ופרמדיקים להגיע לאזור הקריאה כמה שיותר מהר. בזמן חירום כדאי שהעזרה תגיע כמה שיותר בסמוך לזמן האירוע ולכן האופנוע נבחר במקרים מסוימים ככלי רכב מועדף. ישנם גם כלי רכב שטח שנועדו לתת מענה במצבי חירום באזורי טיול, בשטח שלא ניתן להגיע אליו באמבולנס ושאין בהכרח כביש גישה אליו.  בהתאמה, ישנן גם סירות חירום שנועדו לתת מענה במצבי חירום בים, אופניים שנועדו בעיקר לשם הגעה של סיוע באזורים צפופים באנשים ללא גישה לכביש, הליקופטר לשם הטסה של חולים לבתי חולים וכמובן כבאיות שמטרתן מתן סיוע רפואי ועזרה בעת שריפה.

השארת תגובה