ידע בתחום עזרה ראשונה הוא נושא מהותי וחשוב מאד עבור כל אדם. זה נכון לכל מקום בעולם בו עלולה להתרחש תאונת דרכים, אסון או חלילה פיגוע. לצערנו כמעט בכל יום קורים דברים חמורים ולכן הימצאותו של אדם שיודע עזרה ראשונה במקום הנכון ובזמן הנכון היא אקוטית. ככל שהגשת העזרה הראשונה הרפואית תתבצע במהירות כך אפשר יהיה להציל את חייהם של אנשים רבים יותר. המדריך לעזרה ראשונה מרכז מידע שכל עובד או איש משפחה מספיק בוגר צריך לדעת. זה חיוני וקריטי לתפעול ברגעי האמת.

המדריך לעזרה ראשונה

ידע של החובשים והפרמדיקים

אנשים רבים בוחרים לעבוד כחובשים או כפרמדיקים בשירותי אמבולנס. הם למדו לאורך שנים רבות קורסים בתחום העזרה הראשונה. החל בקורסים למתחילים ועד קורסים לבכירים אשר מקיף תחומים רבים ברפואה. זו הסיבה שבמשמרות שלהם הם מגיעים באמצעות אמבולנס על פי קריאות החירום לקבלת עזרה מידית במקום שבו התרחש אירוע כלשהו. גם לאחר שהם למדו בקורסים מקצועיים רבים, הם ממשיכים לעבור מעת לעת הדרכות בטיחות כדי לרענן את הידע שלהם, להקנות להם מיומנות וללמוד על מכשור חדש שנכנס לשימוש, תרופות חדשות, אביזרים ועוד.

לאור התמקצעות הרבה של הפרמדיקים ושל החובשים, הם מסוגלים להעניק טיפולים מצילי חיים כיוון שעם הגעתם למקום וביצוע בדיקות ראשוניות, הם מבינים מה הבעיה הרפואית ומהו הטיפול המיידי שיש להעניק לפצוע זה או אחר.

עבודה מאתגרת כנהג אמבולנס

אחד המקצועות המאתגרים הוא נהג של אמבולנס כיוון שהוא משלב שני נושאים. האחד הוא מתן עזרה ראשונה ולכן על הנהג לעבור את כל הקורסים הנדרשים בשלבי הידע של עזרה ראשונה. הדבר השני הוא לעבור קורס נהגי אמבולנס אשר כולל את דרכי הנהיגה המיוחדות של הנהגים הללו. קיימים כללים ברורים בנושא זה, לאור העובדה שיש נסיעות רגילות ויש נסיעות שהן דחופות ולכן נהג האמבולנס מפעיל סירנה ועושה כל שניתן כדי להגיע במהירות ליעד.

מדובר בנסיעה מאד מיוחדת כיוון שהיא מצריכה תמרון רב וגם נסיעה ברמזורים אדומים תוך נקיטת משנה זהירות בעת נסיעה מהירה כשיש תנועה ערה סביב האמבולנס. לא תמיד הרכבים מאפשרים לאמבולנס הצופר לעבור ולא תמיד יש נתיב נסיעה נוסף ולכן במקרים רבים צריך יכולות מיוחדות כדי לנסוע ולהתקדם, אף על פי שיש קשיים רבים.

פינוי מהיר של חולים לבתי החולים

אדם אשר לוקה בליבו או קיבל אירוע מוחי, זקוק לקבלת טיפול מידי כיוון שכל דקה היא קריטית. זו הסיבה שבמקרים הללו מוזנק למקום האירוע אמבולנס טיפול נמרץ. באמבולנס מסוג זה נמצאים פרמדיקים מומחים לנושאים הספציפיים הללו וגם למחלות נוספות. הם יודעים בדיוק כיצד לפעול ולאילו מכשירים לחבר את החולה. מדובר במכשור מתקדם שקיים רק באמבולנסים מסוג זה.

הפעולות המהירות שמתבצעות באמבולנס יוצא דופן זה, מסייעות במקרים רבים לייצב את מצבו הבריאותי של החולה ולאחר מכן נוסעים במהירות לבית החולים הקרוב.

שתפו את הפוסט

מאמרים נוספים העשויים לעניין אותך

תפריט נגישות

משרת פראמדיק/ית

איזור: ארצי

למשפחת יוסי אמבולנס דרוש פראמדיק/ית עם נסיון בתחום ובעל/ית תעודת לימודים ורישיון פרמדיק

מלאו את פרטיכם בצירוף קורות חיים ותעודות ונחזור אליכם

יש לצרף קורות חיים ותעודות מתאימות

*המשרות מתייחסות לנשים וגברים כאחד  *רק פניות מתאימות ייענו