התקף לב? כך תצילו חיים

התקף לב? כך תצילו חיים עד שהאמבולנס יגיע למקום האירוע

בזמן התקף לב, הדרך בה אנו בוחרים להגיב יכולה להשפיע – במקרים מסוימים מדובר אפילו בעניין של חיים ומוות. היות ומדובר באחד מגורמי המוות העיקריים ביותר בעולם, עובדה: רבים וטובים לוקים בו מדי יום ביומו, עליכם להכיר את סימניו הראשוניים ולדעת כיצד להגיב על מנת להציל חיים.

מדי שנה בשנה בישראל לבדה ישנם אלפי מקרים של מוות בשל התקף לב. על פי מחקרים, ככל שהמטופל יקבל טיפול מהיר יותר, כך קטנים הסיכויים למוות. אולם הצרה היא שרבים אינם יודעים לזהות את הסממנים של התקף לב. לכן, אחד השלבים הראשונים בקבלת הטיפול הדרוש הוא לדעת כיצד לזהות שהמקרה שלפניכם עומד בכל הקריטריונים שדורשים להגיע במהירות מרובה לבית החולים.

הסימנים להתקף לב

אחד הסימנים המרכזיים להתקף לב הוא לחצים באזור החזה או באזור הבטן העליונה שמקרינים גם לאיברים נוספים. זאת לצד תסמינים אפשריים אחרים, כמו למשל עייפות וכאבי גב אצל נשים וכן קשיים בנשימה, בחילות, הזעה מוגברת וחולשה ללא מאמץ ועוד. במקרה של התקף לב, פרמטר הזמן הוא קריטי: ככל שהאבחון יהיה מהיר יותר, כך הנזק שיגרם יקטן יותר משמעותית. לכן, כאשר מרגישים את התסמינים לעיל יש לפנות לבית חולים במהירות האפשרית.

דפיברילטור – מכירים?

ברגע האמת יהיו פעמים בהם תצטרכו לפעול עד להגעת מד"א. במקרים של איבוד הכרה, יש לבצע החייאה וכאן מכשיר הדפיברילטור שיכול להציל חיים נכנס לתמונה. דפיברילטור הוא מכשיר ביתי לביצוע החייאה במקרים של דום לב פתאומי. הוא פשוט לשימוש והפעלה ובפועל מספק הנחיות ותמיכה בשפה העברית לכל אורך תהליך ההחייאה. במילים אחרות: המכשיר מעניק הסבר מפורט ורגוע בזמן אמת כיצד לבצע החייאה באדם העומד לפניכם. דפיברילטור מתאים לשימוש בבתים פרטיים, במוסדות ובמבני ציבור.

הזעקת אמבולנס ASAP

הזעקת אמבולנס עבור אדם אשר סובל מתסמינים של התקף לב היא חשובה ויש לעשות זאת בהקדם האפשרי. הצוות המקצועי של האמבולנס יגיע עם כל הציוד הדרוש, יבצע בדיקות אק"ג ובמקרה הצורך יבהיל את החולה לבית חולים. לכן התזמון של הגעתו הוא קריטי. אם אינכם רוצים לקחת סיכון עם אמבולנס "רגיל", באפשרותכם להזמין אמבולנס פרטי אשר שירותיו יהיו זמינים יותר במידה ניכרת. שירותי אמבולנס פרטי משמשים למטרות שונות והם זמינים סביב השעון 7 ימים בשבוע 24 שעות ביום. עד הגעת האמבולנס, חשוב לוודא שהמטופל ישב בנוחיות ולא יבצע שום פעילות מאומצת מכל סוג שהוא, שכן המאמץ הקל ביותר יכול להחמיר את מצבו.

אנשים רבים קופאים ברגע האמת או שלא יודעים כיצד לבצע החייאה. לכן, מכשיר כמו דפיברילטור שיכול להציל חיים הוא חשוב, ובכוחו להגיש לכם עזרה בתהליך הדפיברילציה ובתהליכי החייאה בפרט עד לבוא האמבולנס.

שתפו את הפוסט

מאמרים נוספים העשויים לעניין אותך

אמבולנס יוסי אירוע נובה

אמבולנס, פסטיבל נובה

האמבולנס הובא מחניון רעים, בו התקיים פסטיבל הנובה. בבוקר ה7/10, כאשר מתחיל הירי הרקטי לעבר העוטף, מופסקת המסיבה והחוגגים מתחילים להתפנות מהאזור. מחבלים שמתמקים בצומת

יוסי-אמבולנס---ניידות-טיפול-נמרץ

דיגום אמבולנס

אמבולנס הוא כלי רכב המשמש להסעת אנשים הזקוקים לסיוע וטיפול רפואי בבית החולים. דיגום ובניית אמבולנס כולל כמה אלמנטים מרכזיים. לחלק החיצוני יש בדרך כלל

אמבולנסים יוסי אמבולנס

שירותי אמבולנס

עמוד הבית מאמרים וחדשות שירותי אמבולנס אנשי המקצוע בתחום רפואת החירום מספקים פתרונות למצבים חירום רפואיים בשירות שזמין על ידי חברת יוסי אמבולנס, עם צוותים

רכבי ההצלה בחברה

עמוד הבית מאמרים וחדשות רכבי ההצלה בחברה אמבולנס מיועד לטיפול במקרים של רפואה דחופה וטיפול נמרץ, העברת חולים, קשישים ואנשים בעלי מגבלות תנועה בכל חלקי

תפריט נגישות

משרת פראמדיק/ית

איזור: ארצי

למשפחת יוסי אמבולנס דרוש פראמדיק/ית עם נסיון בתחום ובעל/ית תעודת לימודים ורישיון פרמדיק

מלאו את פרטיכם בצירוף קורות חיים ותעודות ונחזור אליכם

יש לצרף קורות חיים ותעודות מתאימות

*המשרות מתייחסות לנשים וגברים כאחד  *רק פניות מתאימות ייענו