טיפול איכותי בסיעודיים

איך אפשר לזהות האם הטיפול הניתן בבית אבות סיעודי הוא איכותי? התשובות במאמר שלפניכם – טיפול איכותי בסיעודיים הוא לא מותרות אלא דרישת בסיס חיונית שהורינו זכאים לה. כאשר אנחנו רושמים את הורינו לבית אבות סיעודי, חשוב לנו שהטיפול שהם יקבלו יהיה איכותי ותואם למצבם. אולם, בפועל, לא תמיד קל לזהות טיפול איכותי, במיוחד כשאין לנו את ההשכלה או הניסיון הקשורים לתחום הטיפול בגיל השלישי ובמצבים סיעודיים. אז איך בכל זאת אפשר לזהות טיפול טוב ואיכותי?

הגדרת טיפול איכותי

מטופלים סיעודיים צריכים לקבל מעטפת טיפולים נרחבת הרבה מעבר לתנאי לינה ותזונה טובים וראויים. מעטפת הטיפולים צריכה להיות מותאמת לגילו של המטופל ולמצבו הבריאותי והנפשי, ולתת מענה למקרים בהם יש צורך בפיזיותרפיה, פסיכולוגיה, השגחה רפואית, נטילת תרופות, שירותי חירום וכן הלאה.

קיומם של שירותים אלו בבית אבות סיעודי אינו מספיק, אלא חשוב שהצוות המבצע את הטיפולים יהיה מורכב מאנשי מקצוע שרכשו השכלה בתחום, עברו הכשרה והתנסות ויש להם את הגישה המתאימה. במקרים רבים, חשוב שאנשי המקצוע ירכשו ידע שאינו נוגע ישירות לתחום העיסוק שלהם אך הוא קשור לתחומים משיקים.

כמו כן, יש להתאים את סל הטיפולים לכל מטופל באופן ספציפי, הן מבחינת תחומי הטיפול והן מבחינת תדירות הטיפולים. לשם כך דרושה ראייה מערכתית של טובת המטופל ומישהו שירכז את כל הטיפולים וידאג להוות איש קשר מול המטופל עצמו, בני משפחתו והמטפלים השונים, כדי ששום מידע לא יתפספס.

האם ניתן לכמת טיפול איכותי בסיעודיים ?

התשובה אינה פשוטה או חד משמעית, מכיוון שלכל מטופל יש צרכים אחרים. אך ניתן לבחון את איכות הטיפול בהתאם לשני קריטריונים מרכזיים. הקריטריון הראשון זו מידת שביעות הרצון של המטופל עצמו. האם הוא מרוצה מהטיפול שניתן לו ומהיחס של המטפלים והאם הוא מרגיש שזה מקדם אותו ונותן לו מענה. זהו קריטריון סובייקטיבי. הקריטריון השני הוא אובייקטיבי ומתייחס לתוצאות הטיפולים בפועל.

לא תמיד קל למדוד את התוצאות ולכמת אותן, אך ניתן לומר שהמדד הוא האם מצבו של המטופל התדרדר, נשאר יציב או אף השתפר. טיפול איכותי בסיעודיים הוא טיפול העונה לשני קריטריונים אלו לכל אורך הדרך, אם כי חשוב לקחת בחשבון שטיפולים רבים כרוכים בתהליך ואינם מניבים תוצאות מידיות. נקודה נוספת שקשורה לטיפול איכותי היא התמודדות עם מצבי חירום ומהם הנהלים של המקום במקרים כאלו. התקשרות עם חברת אמבולנסים פרטיים או ממשלתיים שתוכל לפנות את המטופל לבית החולים בשעת הצורך, היא חלק חשוב מטיפול איכותי במטופלים סיעודיים.

בתחילת המאמר נגענו בכך שהמטפלים צריכים להיות בעלי השכלה והכשרה מתאימה בתחום הטיפול, אך חשוב להוסיף שכדי לשמור על רמת המקצועיות של המטפל ולמנוע את תחושת השחיקה המלווה פעמים רבות את העוסקים בתחומים פרא-רפואי, חשוב לשלוח את אנשי הצוות לקורסים לשם העשרת הידע או רענון.

בבתי האבות של קבוצת מרגוע רואים את רמת המקצועיות והשירות של המטפלים כחלק מהגדרת טיפול איכותי ולכן מייחסים חשיבות רבה להכשרת הצוות. כמו כן, חשוב לבצע מעקב וניטור אחר המטופלים תוך כדי שמירה על כבודו ופרטיותו, וכמובן לשמור על תקשורת פתוחה ושקיפות מולו ומול בני משפחתו.

 

 

 

 

 

 

שתפו את הפוסט

מאמרים נוספים העשויים לעניין אותך

אמבולנס יוסי אירוע נובה

אמבולנס, פסטיבל נובה

האמבולנס הובא מחניון רעים, בו התקיים פסטיבל הנובה. בבוקר ה7/10, כאשר מתחיל הירי הרקטי לעבר העוטף, מופסקת המסיבה והחוגגים מתחילים להתפנות מהאוזר. מחבלים שמתמקים בצומת

יוסי-אמבולנס---ניידות-טיפול-נמרץ

דיגום אמבולנס

אמבולנס הוא כלי רכב המשמש להסעת אנשים הזקוקים לסיוע וטיפול רפואי בבית החולים. דיגום ובניית אמבולנס כולל כמה אלמנטים מרכזיים. לחלק החיצוני יש בדרך כלל

אמבולנסים יוסי אמבולנס

שירותי אמבולנס

עמוד הבית מאמרים וחדשות שירותי אמבולנס אנשי המקצוע בתחום רפואת החירום מספקים פתרונות למצבים חירום רפואיים בשירות שזמין על ידי חברת יוסי אמבולנס, עם צוותים

רכבי ההצלה בחברה

עמוד הבית מאמרים וחדשות רכבי ההצלה בחברה אמבולנס מיועד לטיפול במקרים של רפואה דחופה וטיפול נמרץ, העברת חולים, קשישים ואנשים בעלי מגבלות תנועה בכל חלקי

תפריט נגישות

משרת פראמדיק/ית

איזור: ארצי

למשפחת יוסי אמבולנס דרוש פראמדיק/ית עם נסיון בתחום ובעל/ית תעודת לימודים ורישיון פרמדיק

מלאו את פרטיכם בצירוף קורות חיים ותעודות ונחזור אליכם

יש לצרף קורות חיים ותעודות מתאימות

*המשרות מתייחסות לנשים וגברים כאחד  *רק פניות מתאימות ייענו