למה צוותי אמבולנס צריכים מצלמות גוף?

בעוד שבשנים עברו צוותי חירום לא הרכיבו על גופם מצלמות, היום התמונה היא אחרת. מעבר לכך שחשוב לתעד את המאורעות מבחינה ביטוחית, לצערנו הרב, בשנים האחרונות חלו דיווחים על תקיפות של אנשי צוות חירום בשטח.

אנשי צוותי חירום בימינו עובדים שעות מרובות בשטח, לעיתים בתנאים מורכבים במיוחד. לא פעם, אנשי צוותי החירום נתקלים בכל מיני מצבים שונים, לאו דווקא סיטואציות אלימות. הצוותים מטפלים בהמון מקרים שונים במהלך היום, מה שמחייב את התיעוד של העבודה שלהם. נניח שמטופל מסוים מחליט לתבוע את צוות האמבולנס, מה חברת האמבולנס תעשה? היא תצטרך להתבונן במה שקרה ולבדוק היטב את האירוע שהוביל לתביעה משפטית. אבל רגע לפני שאנחנו מדברים על תביעות משפטיות מצדם של אזרחים, חשוב לדבר על הצורך המהותי הנוסף של מצלמות גוף לצוותי חירום.

אסור לקבל תקיפה כנגד צוותי חירום

עלינו לזכור, אסור לנו לקבל תקיפות כנגד צוותי חירום בשטח. מצלמות גוף מתעדות את האירועים האלו, מה שלצערנו בשנים האחרונות הופך לתופעה מסוימת. כשאיש צוות החירום מתעד עם מצלמות גוף את המתרחש, התוקף יחשוב פעמיים אם ברצונו להשלים את התקיפה.

עם הזמן, כשהציבור יבין שכל מקרה תקיפה מתועד על ידי מצלמו גוף איכותיות, ייתכן שמקרי האלימות האלו ידעכו. בימינו הנוכחיים אנשים עדיין לא לגמרי מודעים לכך שמצלמות הגוף לעיתים מותקנות על גופם של צוותי חירום. ככל שהמצלמות האלו ייכנסו יותר למודעות של כולנו, ככה כולנו נבין שעדיף להתנהל בצורה חוקית ואנושית.

שיפור וייעול שיטות העבודה עם מצלמות גוף לצוותי חירום

צוותי חירום אשר על גופם מותקנות מצלמות גוף מקצועיות, מספקים תיעוד של העבודה שלהם לממונים עליהם. לאחר שמתבוננים בתיעוד של צוותי החירום, יהיה אפשרי לנתח לעומק את שיטו העבודה ודרכי הפעולה של הצוות. חלילה, לא מתוך כוונה לנזוף באנשי צוות שלא פועלים כמצופה מהם.

כשבוחנים את התיעוד המופק מאותן מצלמות גוף מקצועיות, אפשרי לנתח את שיטות העבודה לאורך ולרוחב. אם מצלמת הגוף כוללת גם לכידה של סאונד, תהיה את התמונה המלאה של האירועים השונים שאנשי הצוות עוברים במהלך משמרת. עם הזמן, אפשרי לייעל ולשפר את דרכי העבודה בארגון, במיוחד אם מדובר בחברת אמבולנסים פרטית.

הפעלת פוליסת ביטוח של חברת אמבולנסים פרטית

לא פעם, חבורת פרטיות של אמבולנסים עלולות להיגרר לבית המשפט כתוצאה מתביעות של אזרחים ומקבלי שירות. בעזרת מצלמות גוף יהיה אפשר לבחון כל מקרה לעומקו, במיוחד אם יש צורך להפעיל את פוליסת הביטוח של חברת האמבולנסים, את עורך הדין וכדומה.

רגע לפני שאתם מציידים את צוותי החירום במצלמות גוף מקצועיות, יהיה כדאי לערוך מחקר שוק ולברר אילו סוגי מצלמות גוף יכולות להתאים לצוות. כמו כן, יהיה כדאי לערוך השוואת מחירים בין מצלמות לצוותי חירום ולנסות לחסוך בעלויות.

שתפו את הפוסט

מאמרים נוספים העשויים לעניין אותך

תפריט נגישות

משרת פראמדיק/ית

איזור: ארצי

למשפחת יוסי אמבולנס דרוש פראמדיק/ית עם נסיון בתחום ובעל/ית תעודת לימודים ורישיון פרמדיק

מלאו את פרטיכם בצירוף קורות חיים ותעודות ונחזור אליכם

יש לצרף קורות חיים ותעודות מתאימות

*המשרות מתייחסות לנשים וגברים כאחד  *רק פניות מתאימות ייענו