מה כולל טיפול של רופא עד הבית?

הסיטואציה הבאה אולי מוכרת לכם: אתם מרגישים לא טוב, מתאוששים מניתוח או נאבקים במחלה קשה וזקוקים לאבחון וייעוץ או טיפול רפואי בהקדם.
שירות של רופא עד הבית מהווה אלטרנטיבה נוחה להפליא כשרופא מגיע עד אליהם ויכול לסייע לכם להבין את המצב, המורכבות שלו וכיצד לטפל בו.
כמובן שיש שירותים שניתן לבצע בסביבת המגורים המוכרת והבטוחה של המטופל ולחסוך זמן ואנרגיה על נסיעה, עמידה בתור וקבלת טיפול במרפאה או בבית חולים כולל שמירה על סטריליזציה וצמצום סיכויי הידבקות במקום אחר בעוד שישנם טיפולים שלא ניתן להציע בבית המטופל.
מה יכלול לכלול טיפול של רופא עד הבית ומה יהיה צורך לבצע במרפאה או בבית חולים?

האבחון קובע

רופא יכול לסייע בקבלת אבחון של מחלה על בסיס בדיקה רפואית שהוא יכול לבצע ללא שירותי מעבדה או מכשור מתקדם עם המכשור שיש בידיו ועל סמך המומחיות והניסיון שלו.
הוא יכול לאבחן מצבים רפואיים ואף לסייע בקבלת טיפול שניתן לקבל בהקדם, כמו מרשם לתרופות ופעולות לצורך איזון והקלת הכאב.
שירות רופא עד הבית רלבנטי למטופלים שמצבם הקליני יציב והם באשפוז ביתי למשל, דלקת בדרכי השתן או מחלות זיהומיות ועבור מטופלים המתמודדים עם מחלות קשות, דמנציה, מחלות המרתקות אותם לבית. הרופא משתמש במדדים שונים ובאביזרים למדידת דופק, לחץ דם, סטרוציה וכדומה.

טיפול בזמן אמת בבית
רופא עד הבית יכול לבצע הערכה רפואית מלאה על סמך ההיסטוריה הרפואית והמצב הקיים ויכול להעניק טיפול שניתן לבצע בסביבה הביתית כמו למשל, מתן עירוי נוזלים, החלפת זונדה, מרשמים ותרופות, מתן זריקות, בדיקת א.ק.ג ואפילו בדיקת שתן, בדיקת תפקודי ריאות ובדיקות שניתן לבצע במקום על מנת לאפשר את הטיפול כמו גם טיפול בצנתרים, עזרה ראשונה, טיפול בסטומה, טיפולים לצורך איזון והפחת הכאב. בין אם הוא מבצע את הטיפול בבית או בליווי ובעזרת אחות או מנחה את המטפלים כיצד לפעול במצב כזה, למשל, אנשי סיעוד והוספיס ביתי.

 

מה הם היתרונות של טיפול רפואי בבית?

מה כולל טיפול של רופא עד הבית?

טיפול ביתי יכול לחסוך בעלויות ולאפשר תנאים אופטימאליים עבור החולים – נוחות, שמירה על הפרטיות ולהקל על הקרובים ובני המשפחה כמו גם לקדם ריפוי כי החולה מקבל יחס אישי מקצועי והוא גם מספק ביטחון גבוה יותר מפני זיהומים בהם עשויים להידבק במקומות הומים כמו מוסדות בריאות.
הפיקוח הרפואי ונוכחותו של הרופא יכולים לסייע מאוד בזמינות הגבוהה ובמצבי חירום.
ניתן לזמן רופא לטיפול ראשוני או במסגרת מעקב שגרתי, התייעצות מומחה או ניהול תרופות והטיפול אידיאלי למי שסובל מפציעה או קשיי ניידות, חסר נגישות לאמצעי תחבורה, סובל מבעיות זיכרון.

מתי יהיה צורך לפנות למרפאה או לבית חולים?

לרוע המזל, ישנם טיפולים שאינם מתאפשרים בסביבה הביתית ומצריכים מכשור שיש רק בבתי חולים ומרפאות במיוחד אם המצב מחריף או מצריך בדיקות כמו CT, MRI, פרוצדורה כירורגית ועוד.
אין ספק שמבחינת זמינות וחוויית השירות אין תחליף לטיפול של רופא עד הבית.
יש לבחור חברה שתאפשר לכם ליהנות מביקורי רופא וזמינות מהירה אך במידה והמצב מחמיר או מצריך טיפול רפואי בבית חולים או מרפאה בהמלצת הרופא שגם יכול לתת הפנייה למיון במידת הצורך, חשוב להזמין אמבולנס ולזרז ככל שניתן את קבלת השירות המקצועי והנכון עבור המטופל.
כדאי שתהיה לכם את האופציה הזמינה של רופא עד הבית מחברה אמינה ומומלצת, שיהיה לכם על מי לסמוך ולפי הצורך תופנו לקבלת טיפול רפואי מחוץ לבית.

שתפו את הפוסט

מאמרים נוספים העשויים לעניין אותך

תפריט נגישות

משרת פראמדיק/ית

איזור: ארצי

למשפחת יוסי אמבולנס דרוש פראמדיק/ית עם נסיון בתחום ובעל/ית תעודת לימודים ורישיון פרמדיק

מלאו את פרטיכם בצירוף קורות חיים ותעודות ונחזור אליכם

יש לצרף קורות חיים ותעודות מתאימות

*המשרות מתייחסות לנשים וגברים כאחד  *רק פניות מתאימות ייענו