באיזה ציוד רפואי כל אמבולנס חייב להצטייד?

באיזה ציוד רפואי כל אמבולנס חייב להצטייד?

אמבולנס הוא מעין חדר מיון על גלגלים המגיע אל הזקוקים לו למתן טיפול ראשוני והבאתם של המטופלים אל בית החולים הקרוב. אמבולנסים מפנים פצועים ולא עלינו – הרוגים מזירות תאונה או פיגועים, מוזעקים לטפל באנשים הלוקים בדום לב, שבץ, אירוע מוחי  או באירוע קשה אחר. על מנת שהפרמדיק המצורף לנסיעה יוכל לטפל במהירות וביעילות הנדרשים, יש הכרח בהימצאות ציוד רפואי החייאה ותרופות בכל אמבולנס.

בתוך האמבולנס חייבת להית עגלה מתקפלת ההופכת למיטה (אלונקה) לנשיאת אדם. האמבולנס חייב להים עם סירנה שניתן להפעילה, בתוספת למערכת כריזה שבאמצעותה מבקש הנהג לפנות לו את הדרך כשהוא נחפז אל בית החולים הקרוב. כמו כן על האמבולנס להיראות ככזה בצבעים, בכיתוב ובשילוט שלא מותירים ספק כי רכב זה הוא אכן אמבולנס.

עזרה ראשונה

בתוך האמבולנס צריכה להימצא  ערכת עזרה ראשונה הכוללת ציוד למצבים המחייבים ביצוע החייאה, ציוד ללוקים במחלות שונות כגון: סוכרת, מחלות לב, מצב של עילפון, ציוד לטיפול בכוויות ובשברים, תחבושות סטריליות, חוסם עורקים, מד לחץ דם,  חמצן, ציוד למתן אינטובציה או זונדה, טובוסים בגדלים שונים, מפוח להנשמה ידנית, סקשן לניקוי הפרשות, ציוד  למתן אינפוזיה וכמובן כפפות שיגנו על הצוות הרפואי המטפל מפני זיהומים.

ההבדל בין הימצאות ציוד חיוני לבין העדרו עלול להיות ההבדל בין מיצוי הסיכוי להצלת לחיים לבין אובדנם. מכאן נובעת החשיבות העליונה והקריטית בציודו של כל אמבולנס בציוד הנדרש. האחריות על ציודו מוטלת על הגוף שמטעמו הוא נשלח אל זירות שונות ועל מפעיליו לוודא כי הציוד אכן קיים והוא תקין.

עובדי הארגון חייבים לוודא לקראת כל נסיעה שיש את הציוד המלאי. לאחר כל נסיעה בניידת הם מתבקשים לארגן מחדש את הניידת ולוודא שכל הציוד נמצא, שהתרופות אינן פגות תוקף ושהציוד המתכלה תקין ושלם. הימצאותו של ציוד תקין בניידת הוא לא בגדר המלצה, הוא הכרח.

קדושת החיים מחייבת כל מאמץ להצילם

קדושת החיים מחייבת מיצוי כל סיכוי להצלתם, ריכוז כל מאמץ אפשרי והקצאת כל משאב נדרש. הצוות שנמצא בתוך אמבולנס הוא צוות שקיבל הכשרה מקצועית נדרשת וסביר להניח שהוא יודע לפעול במהירות תוך כדי ביצוע הפעולות החיוניות. זמינות של ציוד נדרש ותקינותו הם קריטיים להצלחת הטיפול.

מאחר שקיימות גם חברות אמבולנס פרטיות חשוב לוודא כי בעליהן ומפעיליהן יודעים בדיוק איזה ציוד רפואי אמור להימצא בתוך האמבולנסים שלהם, וכי רישוי ואישור להסיע אנשים אל בתי חולים ומהם יותנה בהמצאת אישור על הציוד הנדרש, הנגיש והזמין בכל כלי הרכב של החברה.

אין מקום לטעויות. אין מקום לתירוצים. כל פרט חשוב, כל פריט חיוני. ואחרי שאמרנו זאת ובעצם- לפני הכול, חשוב לוודא כי האמבולנס עצמו תקין וכשיר, מורשה לנסוע לאחר שבעליו ביצע את כל הבדיקות התקופתיות הנדרשות. הצלת חיים פעולה שכל היבט בה חשוב ולכן כל מי שקשורים אליה נדרשים לעשות את עבודתם באופן המקצועי ביותר.

 

 

 

 

 

שתפו את הפוסט

מאמרים נוספים העשויים לעניין אותך

אמבולנס יוסי אירוע נובה

אמבולנס, פסטיבל נובה

האמבולנס הובא מחניון רעים, בו התקיים פסטיבל הנובה. בבוקר ה7/10, כאשר מתחיל הירי הרקטי לעבר העוטף, מופסקת המסיבה והחוגגים מתחילים להתפנות מהאוזר. מחבלים שמתמקים בצומת

יוסי-אמבולנס---ניידות-טיפול-נמרץ

דיגום אמבולנס

אמבולנס הוא כלי רכב המשמש להסעת אנשים הזקוקים לסיוע וטיפול רפואי בבית החולים. דיגום ובניית אמבולנס כולל כמה אלמנטים מרכזיים. לחלק החיצוני יש בדרך כלל

אמבולנסים יוסי אמבולנס

שירותי אמבולנס

עמוד הבית מאמרים וחדשות שירותי אמבולנס אנשי המקצוע בתחום רפואת החירום מספקים פתרונות למצבים חירום רפואיים בשירות שזמין על ידי חברת יוסי אמבולנס, עם צוותים

רכבי ההצלה בחברה

עמוד הבית מאמרים וחדשות רכבי ההצלה בחברה אמבולנס מיועד לטיפול במקרים של רפואה דחופה וטיפול נמרץ, העברת חולים, קשישים ואנשים בעלי מגבלות תנועה בכל חלקי

תפריט נגישות

משרת פראמדיק/ית

איזור: ארצי

למשפחת יוסי אמבולנס דרוש פראמדיק/ית עם נסיון בתחום ובעל/ית תעודת לימודים ורישיון פרמדיק

מלאו את פרטיכם בצירוף קורות חיים ותעודות ונחזור אליכם

יש לצרף קורות חיים ותעודות מתאימות

*המשרות מתייחסות לנשים וגברים כאחד  *רק פניות מתאימות ייענו