שאל את חברות הביטוח: כמה חשוב וכדאי לעשות כיום ביטוח בריאות?

ביטוח בריאות הציבורי מעניק כיסוי רפואי סביר וטוב למרבית צרכי האוכלוסייה. ובכל זאת, במקרים רבים אנחנו זקוקים לכיסוי מורחב, לקבלת טיפול איכותי או מהיר יותר

ביטוח הבריאות הפרטי הפך בשנים האחרונות לחשוב יותר ויותר בישראל, במיוחד עם העלייה בצפיפות בבתי החולים ובהתארכות התורים לניתוח.

בחודש פברואר של שנת 2016, נכנסה לתוקפה רפורמה בביטוחי הבריאות, שחייבה את חברות הביטוח למכור שירותי ביטוח מחברות ופוליסות בצורה אחידה, כאשר הפרמטר היחיד השונה ביניהן הוא המחיר.

כיום קל יותר להשוות בין ההצעות של חברות הביטוח השונות, ולנו הצרכנים נותר רק להבין מדוע חשוב או כדאי בכלל לקנות ביטוח בריאות פרטי.

ככלל, חברות הביטוח מציעות היום כיסויים משלושה סוגים:

  • נושאים שלא כלולים בביטוח הבריאות הכללי או בביטוחים המשלימים של שרותי הבריאות הנוספים; ביטוח סיעודי מורחב, למשל.

החשיבות של ביטוח סיעודי גם מעבר לזמן הנקוב בחוק ביטוח בריאות ממלכתי היא ברורה, כיון שיש בהחלט מקרים בהם אדם ממשיך להיות סיעודי גם מעבר למספר השנים הנקוב בחוק, ואז העול והעלות נופלים על משפחתו.

  • כיסויים מסוג שנקרא לו "תחליפי", כמו כיסוי עבור ניתוחים: אתם יכולים לבצע ניתוח במסגרת פרטית, לרוב בלי המתנה ועל ידי מנתח שבו אתם תבחרו, וחברת הביטוח תהיה זאת שתכסה את העלויות.

מה חשוב כאן? במסגרת הציבורית אתם עלולים כמובן להמתין זמן רב לניתוח ולא אתם תהיו מי שיקבעו מי ינתח אתכם – מומחה או מתמחה.

  • הסוג השלישי של הכיסויים הוא כיסויים משלימים לאלה שניתנים בסל הבריאות או על ידי שירותי הבריאות הנוספים של קופות החולים. אלה יכולות להיות תרופות שאינן בסל הבריאות – או שימוש בתרופות שלא לפי ייעודן המקורי, ועוד.

בהקשר זה חשוב לציין שבמסגרות ביטוח בריאות פרטיות רבות מכוסים שירותים שונים שניתנים על ידי המדינה רק בתנאים מסוימים, כאשר בתנאים אחרים הם מתבצעים על חשבון האזרח. פינוי באמבולנס פרטי הוא דוגמה מצוינת לכך: בהתאם לסל הבריאות, תקבלו החזר על פינוי רק אם אושפזתם בבית חולים לאחר הפינוי. בביטוח בריאות פרטי תהיו מכוסים גם בתנאים אחרים, בהתאם לפוליסה שלכם.

מה עוד שיפר את כדאיות רכישת ביטוח בריאות פרטי כיום, בהשוואה למצב לפני שנתיים?

בעבר, היינו חייבים לקנות חבילות ביטוח שונות ומשונות שכללו גם שירותים שלא רצינו או היינו זקוקים להם. פוליסות אלה היו יקרות יחסית וללא צורך.

כיום אפשר לקנות רק פוליסה אחידה בלי לרכוש הרחבות שלא לצורך. הוצאה זו קטנה, ואיתה גם החשש מפני הכדאיות שברכישת ביטוח בריאות.

 

שתפו את הפוסט

מאמרים נוספים העשויים לעניין אותך

יוסי-אמבולנס---ניידות-טיפול-נמרץ

דיגום אמבולנס

אמבולנס הוא כלי רכב המשמש להסעת אנשים הזקוקים לסיוע וטיפול רפואי בבית החולים. דיגום ובניית אמבולנס כולל כמה אלמנטים מרכזיים. לחלק החיצוני יש בדרך כלל

אמבולנסים יוסי אמבולנס

שירותי אמבולנס

עמוד הבית מאמרים וחדשות שירותי אמבולנס אנשי המקצוע בתחום רפואת החירום מספקים פתרונות למצבים חירום רפואיים בשירות שזמין על ידי חברת יוסי אמבולנס, עם צוותים

רכבי ההצלה בחברה

עמוד הבית מאמרים וחדשות רכבי ההצלה בחברה אמבולנס מיועד לטיפול במקרים של רפואה דחופה וטיפול נמרץ, העברת חולים, קשישים ואנשים בעלי מגבלות תנועה בכל חלקי

בדיקות קורונה מהירות עד הבית והמשרד

בדיקות קורונה מהירות אונליין

עמוד הבית > מאמרים > בדיקות קורונה מהירות זהו לא סוד שבדיקות קורונה מהירות אונליין יכולות לתת הרבה ערך. בין אם רוצים לעשות בהן שימוש

תפריט נגישות

משרת פראמדיק/ית

איזור: ארצי

למשפחת יוסי אמבולנס דרוש פראמדיק/ית עם נסיון בתחום ובעל/ית תעודת לימודים ורישיון פרמדיק

מלאו את פרטיכם בצירוף קורות חיים ותעודות ונחזור אליכם

יש לצרף קורות חיים ותעודות מתאימות

*המשרות מתייחסות לנשים וגברים כאחד  *רק פניות מתאימות ייענו