שירות לחצני מצוקה במאה ה-21

אם בעבר הרחוק, נדרשתם לקבל שירות רפואי, ולא היה לידכם מישהו שיכל לעזור לכם – כנראה שמצבכם הבריאותי יכול היה להיות תחת סכנה ממשית עקב אי היכולת לבקש עזרה ולקבל אותה באופן מידי, עם התקדמות הטכנולוגיה הומצאו הטלפונים הנייחים והניידים – וגם זה אומנם תרם למצבכם הבריאותי אך, עדיין לא העניק את הסיוע המהיר והממשי לו מזדקקים עשרות אלפי חולים מידי יום – ולשם כך נוצר לחץ המצוקה. שירות לחצני מצוקה במאה ה-21 הם מגוונים וישנן חברות שנותנות את השירות הזה, במעקב, תקלות טכניות ועוד.

מהו לחצן מצוקה?

שירות לחצני מצוקה זו טכנולוגיה מתקדמת המותקנת במכשיר טלפון מיוחד נייח או נייד, הלחצן מצוקה יכול להיות גם על היד על מנת שבכל רגע נוכל להשתמש בו. לחצן החרום מאפשר על ידי לחיצה אחת פשוטה ליצור קשר עם מוקדם רפואי אשר שולח לכם את העזרה הדרושה למקום ההימצאות שלכם. הטכנולוגיה פועלת על ידי לחיצה אחת קטנה על המכשיר, ותוך פחות מדקה יוצר איתכם קשר המוקד הרפואי, אשר שואל לשלומכם, ובמידת הצורך שולח לכם עזרה רפואית מיידית לפי מיקומכם במפה, כמו כן במידת הצורך המוקד יכול לשלוח גם אמבולנס לכתובת על מנת לפנות את המנוי לבית החולים.

סוגי לחצני מצוקה

קיימים הרבה לחצני מצוקה שונים ומגוונים, חלקם נייחים וחלקם ניידים. חלקם מותקנים בטלפונים הניידים שלכם וחלקם מותקנים על ידי חפצים דמויי שרשרת או צמיד. ישנם לחצני מצוקה המיועדים עבור אנשים הנוטים לעילפון רב, מערכת לחצן המצוקה הייחודית הזאת יודעת לזהות את רגע הנפילה ולהזעיק בעצמה את הצוות הרפואית למקום התרחיש.

קיימים לחצני מצוקה המותקנים בטלפונים הניידים שלכם, וברגע שמשהו קורה ואתם לוחצים על הלחצן – טכנולוגיית לחצן המצוקה שולחת מסרון לאנשי הקשר שלכם, המעודכנים לגבי מצבכם. החברת שמספקת לכם את השירות של מנוי ללחצני המצוקה מתאימה לכם את הלחצן הדרוש לכם על מנת לשמור על הבריאות שלכם בכך שיוכלו לדעת את מצבכם בזמן המהיר ביותר.

לאיזה אוכלוסיות מתאים לחצן מצוקה?

מרבית האנשים חושבים שלחצני מצוקה מתאימים עבור אוכלוסיות מבוגרות – והנתונים מראים שאכן כך הדבר, מרבית האוכלוסייה המשתמשת בלחצני המצוקה הינה מבוגרת. אך, בשנים האחרונות קיימת המודעות להזעקת רפואה דחופה למקום התרחיש, ולכן יותר ויותר משפחות בוחרות להצטרף לשירות לחצני המצוקה. ישנם מקומות בהם יש חוק שחייב להיות לחצן מצוקה גם אם אין שם אנשים מבוגרים זה על מנת שיוכלו להזעיק צוות רפואי כמה שיותר מהר למקום בו הם נמצאים.

לחצני מצוקה בגני ילדים

עקב החוק החד שעובר מזה מספר שנים אחרונות, חייבה הממשלה להתקין לחצני מצוקה בכל גני הילדים ברחבי ישראל. היתרון בכך, שכאשר מתרחש אירוע רפואי דחוף, הגננת יכולה להעניק עזרה ראשונה לילד, ולא להתעסק עם הטלפון ולהמתין למוקד הרפואי. בעזרת לחיצה אחת פשוטה, מתחבר המוקד הרפואי שמיד מזעיק את הערה הרפואית למקום התרחיש. לחצני מצוקה בגני ילדים נותנים את השקט המרבי להורים שיודעים שהילדים שלהם נמצאים במקום מוגן ובטוח.

אין ספק כי לחצני המצוקה מצילים עשרות אלפי חיים בכל יום, בכל רחבי העולם, ובישראל בפרט. מומלץ לבחור את החברות הוותיקות בתחום הרפואה הדחופה, המתקינות את לחצני המצוקה בביתכם או בחפצים המתאימים. בחרו את חברת הרפואה אשר איתה אתם תרגישו בידיים הנכונות.

זכרו שלחצן מצוקה חייב להיות מותאם עבורכם, ולכן מומלץ לבדוק את כל הסוגים המוצאים בשוק.

שתפו את הפוסט

מאמרים נוספים העשויים לעניין אותך

תפריט נגישות

משרת פראמדיק/ית

איזור: ארצי

למשפחת יוסי אמבולנס דרוש פראמדיק/ית עם נסיון בתחום ובעל/ית תעודת לימודים ורישיון פרמדיק

מלאו את פרטיכם בצירוף קורות חיים ותעודות ונחזור אליכם

יש לצרף קורות חיים ותעודות מתאימות

*המשרות מתייחסות לנשים וגברים כאחד  *רק פניות מתאימות ייענו