טיפולי חירום ברפואת שיניים

מהם טיפולי חירום ברפואת שיניים

 

מי מאיתנו לא חווה על בשרו, או לשם הדיוק- על שיניו, שורשיו וחניכיו את הכאב החד הזה, שתוקף לפתע או מזדחל לאט לאט. זה לא כאב שניתן להתכחש אליו ובצדק הוא זוכה בתואר המפוקפק (יחד עם המתחרה העיקש שלו- כאב האוזניים)- הכאב הבלתי נסבל ביותר. גם משכך כאבים בריוני יתקשה להשכיח מכם את האיום והמטרד. ובואו כמה אפשר לחיות על כדורים. עם כאבי שיניים לא מתעסקים. אם המצב עגום עד כדי התעלפתי מכאבים תכף אשוב, אל תחשבו פעמיים. אתם זקוקים בדחיפות לטיפול חירום ברפואת שיניים.

מתי צריך ללכת לטיפול חירום

 

אז כאמור, לא כל הטיפולים הם טיפולי חירום ועדיף מראש לא להגיע למצב הזה. בבדיקות תקופתיות ועקביות אצל רופא השיניים ניתן יהיה לאתר תחלואות בשן, בחניכיים או בלסת כבר בשלבים מוקדמים, לטפל ולחסוך לעצמינו הרבה כאבים. אין צורך לחכות לבעיה, מנעו אותה. בדיוק כשם שאתם משתמשים בשירותי רפואה משלימה על מנת למנוע או לשפר תחלואות שונות. טיפול חירום ברפואת שיניים הוא למעשה עזרה ראשונה, כזו שתיתן לכם מענה מידי למצב שאינו סובל דיחוי, אך לא תחליף את טיפולי ההמשך הנדרשים לפי הצורך. ישנם מצבים רבים בהן נדרשת רפואת חירום שיניים- בין אם כאבים עזים בעקבות דלקת חריפה, טיפול שורש, חבלה בפה עקב נפילה או מכה, שן סדוקה, אלמנטים אורתודנטים בפה הצריכים תיקון מיידי, טיפולים שהוזנחו, עקירות או דימומים חריפים מהחניכיים שאינם סובלים דיחוי.

רפואת שיניים חירום

מה כולל טיפול חירום ברפואת שיניים

 

לפני הכל תקבלו מענה ראשוני מיידי וייקבע אופן הטיפול הנחוץ לאחר אבחנה של רופא שיניים. בהתאם לצורך- יתבצע צילום ובהמשך- על פי בחינת המצב תקבלו טיפול מיידי שעלול לכלול- עקירה לרבות עקירה כירורגית, טיפול שורש (הוצאת העצב וניקוי וקביעת תור להמשך טיפול), הדבקות שיניים, תיקון שיניים תותבות, מתן טיפול תרופתי בין אם אנטיביוטיקה ובין אם משככי כאבים, תיקון התקנים ליישור שיניים ועוד.

איך תזהו מצב חירום?

 

ראשית כפי שכבר נכתב לעיל, כאבים חדים לא ישאירו לכם מקום לספק ואין סיבה לסבול. אך כיוון שיש מגוון סיבות לכאבים, ננסה לתאר כמה מהמקרים בהם אתם עלולים למצוא את עצמכם רצים לטיפול חירום.

בדקו עם עצמכם האם-

  1. האם אתם סובלים מדימום בחלל הפה?
  2. האם אתם סובלים מכאבים חריפים?
  3. האם השן רופפת?
  4. קיבלתם מכה חזקה באזור הפנים וחלל הפה?
  5. האם ניתן להבחין בנפיחות מסוימת באזור הפה, הלסת?
  6. האם יש נפיחות, אדמומיות חזקה בחניכיים?

אם עניתם כן על אחת השאלות למעלה, ייתכן ואתם נדרשים לסור למרפאה בדחיפות,  כמובן על פי איזור מגוריכם. אם אתם גרים בקריות למשל- תוכלו למצוא בקלות רופא שיניים פרטי בקריות. התקשרו למרפאה באופן מיידי. חשוב שבעת השיחה תתארו בדיוק את הסיטואציה שהובילה לבעיה ואיך אתם מרגישים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

השארת תגובה